03. Brno 1
adresa: Metodějova 2a, 602 00 Brno
telefon, mail: 777 885 456 kolpingbrno1@seznam.cz
předseda, sekretář: Vít Zahrdníček, Klára Frantová

Kolpingova rodina Brno 1 byla založena v září 2004. Na konci toho roku měla 10 členů, kteří se věnovali aktivitám pro děti a mládež. Mezi ně patří letní tábory, víkendové akce, putování po horách, činnost dvou pěveckých sborů a provozování farní kavárny pro mladé v Brně - Králově Poli.

Cílem aktivit je vytvoření živého a aktivního společenství mladých především z farnosti Nejsvětější Trojice v Brně-Králově Poli. Činnost je integrálně zasazena do života farnosti. Jedná se například o pěvecký sbor vystupúující při mších svatých, fungování farní kavárny, výlety pro děti a mládež.

Aktivity jsou podporovány  Městskou částí Brno-Královo Pole, Jihomoravským krajem a Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy.

Více na o nás najdete ZDE.

Tábořiště v Lísku - prázdninové útočiště táborníků z KR Brno I.