Kolpingova rodina v Kunštátě oslavila významné jubileum

Čtvrt století činnosti je jistě pádný důvod k oslavám a rekapitulaci.

V neděli 23. září se v Kunštátě konaly oslavy 25 let činnosti místní Kolpingovy rodiny. Slavnost začala mší svatou v místním kostele sv. Stanislava a následně se přesunula na farní zahradu a do farní klubovny. Hlavní postavou oslav byl zcela jistě zakladatel a dlouholetý předseda KR Alois Havelka. Ten stál v čele KR plných 23 let a nyní jsou to již dva roky, co předal žezlo mladší generaci v čele s novým předsedou Michaelem Králem.

I přes proměnlivé počasí si na faru našlo cestu téměř 80 členů a příznivců místní KR, kteří ocenili nejen skvělé pohoštění, ale také živou cimbálovou muziku, nebo scénku ze života Adolpha Kolpinga.

Přejem Kolpingově rodině v Kunštátě mnoho aktivních a obětavých následovníků Adolpha Kolpinga.

Fotografie z oslavy najdete ZDE.